Jaki metraż jest najkorzystniejszy pod wynajem?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz kupić mieszkanie pod wynajem? Zastanawiasz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę? Do kluczowych czynników możemy zaliczyć metraż, lokalizację, cenę, wykończenie, a także ilość i rozkład pomieszczeń. Sprawdź, w jaką nieruchomość warto zainwestować.

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości?

Zastanawiasz się, czy warto kupić mieszkanie pod wynajem? Taka inwestycja zapewnia stałe źródło dochodu. Zazwyczaj można też zaobserwować wzrost wartości lokalu na przestrzeni lat. To jedna z najbezpieczniejszych form lokaty kapitału.

Jeśli chcesz się zdecydować na zakup mieszkania, przygotuj dobry plan inwestycyjny. Pamiętaj, że im więcej szczegółów w nim zawrzesz, tym lepiej. Zastanów się, ile możesz wydać. Dzięki temu łatwiej znajdziesz odpowiednią nieruchomość. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, zwróć uwagę na oferty kredytowe i wybierz najlepsze rozwiązanie. Zachowaj pewną rezerwą finansową, na wypadek, gdybyś nie znalazł klientów tak szybko, jak założyłeś.

Idealny metraż

Jak pokazują badania, najłatwiej jest wynająć mieszkanie do 45 metrów kwadratowych. Zwróć więc uwagę na kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że łatwiej znajdziesz osoby zainteresowane wynajmem. 

Zastanawiasz się, czy warto zwracać uwagę na metraż mieszkania? Oczywiście, że tak! Jeżeli znalazłeś w podobnej cenie dwie kawalerki, jedną o powierzchni 25 m2, a drugą 35 m2, pamiętaj, by wybrać mniejszą. Metraż przekłada się na wysokość czynszu, dlatego potencjalny klient na pewno weźmie to pod uwagę. Od samego metrażu bardziej liczy się funkcjonalność mieszkania.

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

Zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie? Największą popularnością cieszą się nieruchomości w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem, zwróć uwagę na nieruchomości zlokalizowane na Białołęce. Jak pokazują badania, możesz wtedy liczyć na największy zwrot z inwestycji. Wielu inwestorów decyduje się też na Śródmieście. Jednak należy pamiętać, że mieszkania w centrum kosztują więcej niż lokale na peryferiach. Agenci nieruchomości podkreślają, że dużym zainteresowaniem cieszy się też Wilanów, Ursynów i Żoliborz. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeprowadź dokładne badania rynku. 

Jeśli chodzi o Kraków, mieszkań do wynajęcia szukają przede wszystkim studenci i pracownicy korporacji. Niezwykle często są to osoby z zagranicy, które podpisały kontrakt z firmą przynajmniej na rok. W związku z tym warto szukać kawalerek i dwupokojowych mieszkań w rozwijających się dzielnicach z wieloma biurowcami. Chodzi tutaj przede wszystkim o Ruczaj i Grzegórzki. Ceny mieszkań na Grzegórzkach są stosunkowo wysokie, ale ze względu na sąsiedztwo korporacji, świetną komunikację z centrum i nowoczesne wieżowce łatwiej znajdziesz potencjalnych klientów. Natomiast Ruczaj jest częścią Dębnik i przykuwa uwagę bogatą infrastrukturą. Znajduje się tu wiele sklepów, punktów usługowych, placówek oświatowych i terenów zielonych. 

Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

W trakcie poszukiwań mieszkania sprawdzaj, czy przypisany jest do niego garaż lub miejsce parkingowe. Takie udogodnienie spodoba się wynajmującym, którzy mają auto. Pamiętaj, by umieścić to w ogłoszeniu. Dzięki temu zwiększysz szanse na znalezienie osób zainteresowanych mieszkaniem. 

Jeśli do tej pory nie mieszkałeś w bloku, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że słabe ciśnienie wody jest ogromnym problemem. Nie ma nic bardziej irytującego niż niemożność wzięcia prysznica, tylko dlatego, że ktoś myje naczynia w kuchni. Aby oszczędzić nerwów wynajmującym, sprawdź ciśnienie wody. Porozmawiaj też na ten temat z sąsiadami z tego samego lub wyższego piętra.

Szukając mieszkania pod wynajem, zwracaj uwagę na to, by było czyste, funkcjonalne, wygodne i miłe dla oka. Upewnij się, że zastosowane materiały i sprzęty wyróżniają się wysoką jakością. Dzięki temu nie będziesz musiał ich często wymieniać. Podejmując decyzję, nie kieruj się emocjami. Przeanalizuj wszystkie zalety i wady nieruchomości. Pamiętaj, że zakup mieszkania to poważna inwestycja. Emocje odłóż więc na bok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rynny dachowe z tworzywa sztucznego (PCV)
/
Rynny dachowe z tworzywa sztucznego (PCV)
Jakie rynny dachowe wybrać? Oto zalety systemów z PCV.
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
/
Dom energooszczędny 2021. Co się zmieni?
W 2021 zmieniły się normy budowlane dotyczące domów energooszczędnych. Co oznacza to w praktyce?
Poradnik optymalizacji gospodarstwa rolnego: efektywne narzędzia i techniki
/
Poradnik optymalizacji gospodarstwa rolnego: efektywne narzędzia i techniki
Odkryj sprawdzone metody i narzędzia optymalizacji gospodarstwa rolnego. Efektywne strategie dla większej produktywności, efektywnego zarządzania i zrównoważonego rozwoju rolnictwa.