Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?

Góry kojarzone są przede wszystkim z męczącym zdobywaniem szczytów, lecz Tatry Słowackie oferują turystom dużo innych atrakcji m.in. baseny termalne i stoki narciarskie. Atrakcje turystyczne Tatr Słowackich przyciągają zagranicznych inwestorów jak magnes.

Apartamenty na Słowacji to dochodowy interes?

Apartamenty są jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w Tatrach Słowackich. Takie nieruchomości znajdują się tuż za polską granicą, dlatego wielu Polaków korzysta z tego typu rozwiązania i kupuje apartamenty na wynajem.

Wyższy zwrot inwestycji dzięki atrakcjom turystycznym?

Tatry Słowackie są świetnym miejscem do odpoczynku dla fanów górskich wędrówek i jazdy na nartach. Turystów przyciągają do nich jak magnes aquaparki z wodami termalnymi. Najbardziej popularna jest Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu dzięki podzieleniu strefy basenowej na dwie części: letnią i całoroczną. W tym aquaparku znajduje się m.in. 14 basenów i 30 zjeżdżalni wodnych.

Apartamenty przyciągają polskich inwestorów

Właściciel słowackiego biura nieruchomości Rellox stwierdził, że w 2020 roku wzrosło o 38% zainteresowanie Polaków apartamentami na Słowacji. Największą popularnością cieszą się nieruchomości w miejscowościach: Lipotowski Mikułasz, Lipotowski Jan i Donovaly.

>> Przeczytaj także: Nowy hotel powstanie w Zakopanem

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.