Suntago, największy zadaszony park wodny w Europie

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje kojarzą się ze słońcem, plażą i wypoczynkiem nad wodą. W zadaszonych parkach wodnych możemy cieszyć się takimi profitami przez cały rok. Wiele atrakcji zapewni nam Suntago Wodny Świat.

Inwestycja tego gigantycznego obiektu pochłonęła 700 mln zł i stworzyła miejsca pracy dla 350 osób. To prawdziwa wioska wakacyjna nazywana przez gości, którzy już ją odwiedzili, polską rajską wyspą.

Park of Poland. Rozrywka i wypoczynek w jednym

Baseny, wodny plac zabaw, sauny, zjeżdżalnie i leżaki pod palmami – nie, to nie Majorka, ale tak wypocząć można nieopodal stolicy naszego kraju. Suntago, czyli wodny park rozrywki, to największy tego typu zadaszony obiekt w Europie. Znajduje się w miejscowości Wręcza położonej w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim (w odległości 55 km od Warszawy). Został otwarty na początku 2020 roku, ale z racji trwania obostrzeń pandemicznych goście nie mieli okazji poznać tego obiektu zbyt dobrze. Teraz na szczęście to się zmieni. Lada dzień rusza sezon wakacyjny i w ogromnym parku wodnym na pewno nie zabraknie spragnionych wodnego szaleństwa urlopowiczów. Jakie atrakcje ich czekają?

Suntago Wodny Świat każdemu – bez względu na wiek – dostarczy masę pozytywnych wrażeń i naładuje endorfinami. Jedni mogą stwierdzić, że ten obiekt to nic nadzwyczajnego, ponieważ w Polsce (niemal w każdym województwie) mamy aquaparki czy rozstawiające się sezonowo parki rozrywki. To jednak nie to samo! Suntago jest połączeniem obu tych form dobrej zabawy, a poza tym jest otwarty cały rok. Gdy mroźną zimą zapragniemy ciepła, wypoczynku pod palmą i dobrej zabawy na zjeżdżalniach wodnych – to największy zadaszony park wodny w Europie nam to zagwarantuje. 32 stopnie Celsjusza, taka temperatura panuje na terenie całego obiektu – a więc niemal jak na egzotycznej wyspie. W dodatku znajduje się tam ponad 700 prawdziwych palm sprowadzonych z różnych zakątków świata.

Co więcej, park wodny Suntago pełni też rolę relaksacyjno-zdrowotną, ponieważ proponuje swoim gościom kąpiele w basenach termalnych, posiada ofertę SPA & Wellness, a także ma w ofercie sesje w saunach tematycznych. Z kolei dla gości poszukujących niezapomnianych wrażeń stworzono tam największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w całej Europie. Jest też basen z falą, rwąca rzeka i druga pełna niezwykłych przygód, które spotkają wczasowiczów po drodze.

Możesz odkryć świat wodnych atrakcji

Czas w wodnym parku rozrywki Suntago płynie szybko, ale błogo. W obiekcie można zrealizować bon turystyczny (czyli pandemiczną formę wsparcia gospodarki oferowaną przez rząd dla polskich rodzin). Można nabyć też voucher do tego parku wodnego i podarować go komuś bliskiemu np. w formie prezentu urodzinowego. Ceny biletów zależą od czasu, jaki zamierzamy spędzić w zadaszonym parku wodnym. Cały dzień kosztuje nieco ponad 100 zł, zaś dla dzieci do 3. roku życia – jedynie symboliczną złotówkę. Ceny różnią się też w zależności od wybranej strefy, a do wyboru są trzy: Jamango, Relax oraz Saunaria. W parku Suntago są dostępne noclegi, możemy zostać tam kilka dni, by w pełni odkryć ofertę tego największego zadaszonego parku w Europie.

Zdj. główne: Radosław Botev/wikimedia.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co wyposażyć hotelowy bar?
/
W co wyposażyć hotelowy bar?
Wyposażenie baru w restauracji na pierwszy rzut oka wydaje się być oczywistym przedsięwzięciem, jednak warto sprawdzić, czy na pewno jesteś dobrze zaopatrzony.
Szlabany parkingowe – co to? Jakie firmy produkują najlepsze szlabany parkingowe?
/
Szlabany parkingowe – co to? Jakie firmy produkują najlepsze szlabany parkingowe?
W tym artykule dowiesz się, czym są szlabany parkingowe oraz jakie firmy produkują najbardziej zaawansowane modele.
Proste patenty na zabezpieczenie budowy
/
Proste patenty na zabezpieczenie budowy
Planujesz budowę, a może już ją rozpocząłeś? Sprawdź, co zrobić, aby nie paść ofiarą złodziei materiałów budowlanych! Poznaj sposoby na zabezpieczenie terenu budowy.