Jak udekorować modny ogród – inspiracje i pomysły

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękny ogród wymaga odpowiedniego wyposażenia, które zapewnia wygodę korzystania z przydomowej przestrzeni oraz odmienia ją pod względem estetycznym. Oprócz podstawowych produktów coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie efektownych dodatków, na których buduje się klimat ogrodu, tarasu lub balkonu.

Jakie produkty wybrać i czym się kierować podczas dobierania poszczególnych akcesoriów? Kilka pomysłów przedstawimy w dzisiejszym tekście.

Akcesoria ogrodowe – do czego się przydają?

Dodatki w ogrodzie potrafią pełnić mocno zróżnicowane role. Niezmiernie często bywają to oczywiście praktyczne elementy wyposażenia, poprawiające funkcjonalność przydomowego terenu. W tej roli idealnie sprawdzają się efektowne poduszki ogrodowe, jak choćby te dostępne na: https://bazkar.pl/poduszki-ogrodowe-53. Dzięki nim nawet wielogodzinne przesiadywanie na tarasie lub w altanie jest prawdziwą przyjemnością.

Podobną rolę spełnia ogrodowe oświetlenie (lampy, girlandy LED, lampiony i świece), które tworzy klimat i sprawia, że w przestrzeni do rekreacji można bezpiecznie i wygodnie spędzać czas również po zapadnięciu zmroku.

Akcesoria ogrodowe to jednak nie tylko elementy typowo praktyczne. W wielu przypadkach są to produkty o ciekawych walorach estetycznych, dzięki którym da się odmienić wygląd przydomowego terenu, dopełnić aranżację lub nieco odświeżyć dane miejsce, by na nowo zachwycało i budziło pozytywne emocje.

Dodatki do mebli ogrodowych – najmodniejsze tekstylia na taras

Ogrodowe akcesoria to zazwyczaj tekstylia, które tworzą klimat i dopełniają aranżację, utrzymaną w konkretnym nurcie. A tych w ogrodach stosuje się wiele, w zależności od prywatnych upodobań oraz specyfiki terenu. Niektóre rozwiązania sprawdzają się bowiem w danym miejscu znacznie lepiej niż inne. Tworzy się malownicze ogrody retro lub śródziemnomorskie. Chętnie buduje się miejsca do rekreacji utrzymane w duchu nowoczesnym, skandynawskim lub japońskim. Coraz więcej osób wybiera także wygodny i przytulny ogród boho.

W takich miejscach akcesoria odgrywają wielką rolę, a niekiedy przy ich pomocy można nawet zmienić styl danego miejsca. Jakich produktów zatem użyć, by ogród stał się jeszcze piękniejszy?

Efektowne tekstylia ogrodowe

Podstawowym dodatkiem, którego nie może zabraknąć w zasadzie w żadnym ogrodzie, pozostają od lat modne poduszki. Występują w dwóch odmianach. Stosuje się duże poduchy na siedziska oraz mniejsze ozdobne jaśki. Podnoszą komfort siedzenia, a także wnoszą nieco kolorów do danej strefy. W ogrodach minimalistycznych i skandynawskich chętnie układa się poduchy z poszewkami jednobarwnymi lub utrzymanymi w prostych, geometrycznych wzorach. W aranżacjach boho pojawiają się motywy folkowe. Ogrody retro natomiast wymagają użycia rozmaitych wzorów roślinnych. Takie produkty pozwalają na szybkie i niemal bezkosztowe odmienienie aranżacji i dodanie jej indywidualnego charakteru.

Oprócz poduszek w przydomowym terenie można użyć innych tekstyliów. Niektórzy zawieszają lekkie zasłonki, które osłaniają taras lub altanę przed promieniami słońca, wiatrem i… ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Na podłogach zadaszonego tarasu lub balkonu można umieścić przyjemne w dotyku, wzorzyste dywaniki. Dzięki nim poczujemy się na tarasie jeszcze przyjemniej i przytulniej.

Efektowny i modny ogród dla każdego

Modne tekstylia, podobnie jak i inne dodatki, wpływają znacząco na finalny odbiór przydomowej przestrzeni. Dzięki nim staje się ona naprawdę przyjazna użytkownikom i po prostu piękna.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Promienniki na podczerwień – skuteczny sposób na wygodne ogrzewanie
/
Promienniki na podczerwień – skuteczny sposób na wygodne ogrzewanie
Kiedy warto się zdecydować na takie produkty? Czym wyróżniają się promienniki w porównaniu z innymi urządzeniami? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.
Jak poprawić plon pomidorów dzięki skutecznym metodom zapylania?
/
Jak poprawić plon pomidorów dzięki skutecznym metodom zapylania?
Poznaj techniki zapylania, które mogą znacząco zwiększyć plon pomidorów. Dowiedz się, jak cieszyć się obfitymi zbiory dzięki sprawdzonym metodą.
Jak wybrać idealny zestaw mebli do łazienki o szerokości 60 cm?
/
Jak wybrać idealny zestaw mebli do łazienki o szerokości 60 cm?
Artykuł pomoże Ci dobrze wykorzystać przestrzeń w małej łazience, wybierając optymalny zestaw mebli. Poznaj zasady, na które warto zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki o szerokości 60 cm.