O czym pamiętać, projektując parking?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Miejsca parkingowe są towarem deficytowym w każdym mieście. Samochodów jest coraz więcej, a parkingów nie przybywa, dlatego niestety często trzeba poświęcać tereny zielone na rzecz budowy miejsc, w których można pozostawić auto. O czym należy pamiętać przy okazji projektowania parkingu, by był on funkcjonalny i jak najbardziej pojemny? Przekonaj się!

Zaplanuj lokalizację

Odpowiednia lokalizacja to podstawa do dochodowego prowadzenia parkingu strzeżonego. Musi to być miejsce, w którym brakuje parkingów, na przykład blisko centrum miasta, w pobliżu atrakcji turystycznych czy rynku. Dzięki temu możesz mieć pewność, że odwiedzający miasto turyści będą chętnie zostawiać swoje samochody w bezpiecznym miejscu pod okiem parkingowego. Miejsce, w którym powstanie taki parking najlepiej, aby było ulokowane w taki sposób, by można było z niego pieszo przemieścić się pieszo w kilka różnych punktów. To pozwoli turystom na łatwe zwiedzanie miasta i sprawi, że Twój parking będzie zawsze pełen. Odpowiednia lokalizacja oznacza również teren, którego nie trzeba za bardzo przerabiać. Wycinka drzew, wyrównywanie terenu oraz skomplikowane procedury, jakie się z tym łączą mogą bardzo poważnie opóźnić budowę i podnieść jej koszty. 

Zadbaj o miejsce dla pracowników

Na parkingu strzeżonym obowiązkową pozycją jest budka dla parkingowego. Znajdować się w niej musi nie tylko kasa fiskalna, lecz także wygodne stanowisko pracy dla osoby zatrudnionej do pobierania opłat i doglądania parkingu. Takich budek, w zależności od wielkości parkingu może być kilka, lub tylko jedno. Wszystko zależy od tego, jakie pole widzenia zapewnia parkingowemu lokalizacja budki. Parkingi strzeżone są co prawda droższe, ale zapewniają bezpieczeństwo i pewność, dzięki której cieszą się większym zaufaniem, a co za tym idzie, również większym zainteresowaniem ze strony zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta. Estetycznie wyglądające, duże i komfortowe budki parkingowe możesz znaleźć na przykład na stronie internetowej https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Budki-parkingowe-110.html

Ilość miejsc parkingowych

Przy projektowaniu właściwego parkingu musisz wziąć pod uwagę odpowiednie wymiary miejsc parkingowych oraz powierzchnię, na której możesz je rozmieścić. Zaplanuj miejsca tak, by parking był jak najbardziej pojemny. Będzie to miało wpływ zarówno na jego dochodowość, jak i na zadowolenie gości i stałych klientów parkingu, dla których zawsze znajdzie się miejsce. Podczas wyliczeń weź pod uwagę opcję zaprojektowania miejsc o różnych wymiarach. Dzięki podziałowi parkingu na strefę dla małych, średnich i dużych aut, zamiast projektowania miejsc w uniwersalnym rozmiarze, możesz zyskać naprawdę sporo dodatkowej przestrzeni. Taki podział zapewnia też komfort klientom parkingów, którzy nie muszą martwić się, że swoim wielkim samochodem zaparkują przez półtora miejsca lub małym autem będą musieli wciskać się w ciasną przestrzeń pomiędzy dwoma gigantami. 

Budowa parkingów to temat kontrowersyjny społecznie. Z jednej strony miejsc wciąż brakuje, a samochodów nie ubywa, z drugiej, wszechotaczający nas w miastach beton nie jest przyjazny ani dla ludzi, ani dla środowiska. Dlatego właśnie ważne jest, by projektować parkingi o jak najmniejszej powierzchni i jak największej pojemności. Wycinki zieleni często przy budowie nie da się uniknąć, jednak już na etapie projektów postaraj się ograniczyć ją do minimum, współpracując z naturą i dając jej pole do działania.

Zdjęcie główne: Free-Photos/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Architektura, design, nieruchomości. 4 Design Days 2021 Pre-Opening Online!
/
Architektura, design, nieruchomości. 4 Design Days 2021 Pre-Opening Online!
Targi 4 Design Days w tym roku online. Przeczytaj, co przygotowali organizatorzy targów.
Płytki heksagonalne – do jakich wnętrz pasują?
/
Płytki heksagonalne – do jakich wnętrz pasują?
Do jakich wnętrz pasują płytki heksagonalne? Dowiedzmy się!
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
/
Targi gastronomiczno-hotelarskie EuroGastro / WorldHotel już we wrześniu
Targi EuroGastro i WorldHotel to najważniejsze w Polsce wydarzenie gastronomiczno-hotelarskie. Targi są skierowane do wszystkich pracujących w branży hotelarskiej, chcących poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe znajomości.