W co warto zainwestować gotówkę w Lublinie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kolejne odczyty inflacyjne są niezwykle niepokojące dla polskiego społeczeństwa – na koniec października inflacja wyniosła aż 17,9 proc., a część środowiska eksperckiego jest zdania, że w lutym może przekroczyć 20 proc. Osoby, które dysponują oszczędnościami w złotówkach, nie chcą patrzeć, jak ich dorobek topnieje z miesiąca na miesiąc. Co można zrobić z pieniędzmi, by nie traciły na wartości?

Czy zakup nieruchomości w Lublinie to nadal dobry pomysł?

Inwestycja w nieruchomości to zdecydowanie najchętniej wybierany przez Polaków sposób na obronę oszczędności życia przed inflacją. Dane historyczne pokazują, że nieruchomości mieszkalne w dużych miastach bronią swojej wartości, nawet w trudniejszych czasach. Osoba, która unika ryzyka i jednocześnie lubi, gdy pieniądze „pracują”, powinna więc rozważyć zakup atrakcyjnego mieszkania pod inwestycję.

Jakie mieszkania oferują najlepszy zwrot inwestycji? Oczywiście te zlokalizowane w dogodnej okolicy, najlepiej w centrum lub w jego pobliżu, gdzie ceny za m2 utrzymują się na przewidywalnym poziomie, nawet gdy sytuacja gospodarczo-ekonomiczna nie napawa optymizmem. Powstaje jednak pytanie, czy lepiej decydować się na mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego? Im nowsza inwestycja, tym lepiej, dlatego inwestor szukający interesującego lokalu powinien przejrzeć aktualne mieszkania na sprzedaż od dewelopera. Lublin ma pod tym względem dość szeroką ofertę, ale w samym Śródmieściu oddaje się ograniczoną liczbę inwestycji. Zdecydowanie jedną z ciekawszych jest Wieniawska 11, czyli nowoczesny budynek w przyjaznym otoczeniu, oferujący znakomicie zaplanowane lokale mieszkalne dla wymagających. Więcej o inwestycji można przeczytać na stronie dewelopera: https://wieniawska11.pl.

Dlaczego warto inwestować w Lublinie?

Zakup nieruchomości mieszkalnej w Lublinie to dobra propozycja dla prywatnego inwestora ze wschodniej Polski, który chce nabyć lokal pod własne potrzeby bądź pod wynajem. Lublin jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym tego regionu Polski, oferuje pojemny rynek pracy i możliwości zawodowego rozwoju. Ponadto Lublin jest oddalony jedynie o 170 km od Warszawy, a sama komunikacja pomiędzy miastami działa sprawnie, przez co Lublin jest atrakcyjnym kierunkiem również dla osób zatrudnionych w stolicy i pracujących w systemie zdalnym lub hybrydowym.

Jednocześnie Lublin oferuje korzystne ceny nieruchomości w przeliczeniu na m2 w stosunku do innych stolic województw, dzięki czemu rynek mieszkaniowy tego miasta jest przyjazny, także dla inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Fot.:Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płytki heksagonalne do kuchni i łazienki. Co warto wiedzieć?
/
Płytki heksagonalne do kuchni i łazienki. Co warto wiedzieć?
Dowiedz się więcej na temat płytek heksagonalnych do kuchni i łazienki. Najważniejsze informacje u nas!
Czy segment mieszkaniowy czeka duży spadek popytu?
/
Czy segment mieszkaniowy czeka duży spadek popytu?
Zastanawiasz się, jak koronawirus wpłynął na rynek nieruchomości? A może interesuje Cię, jak zmieniły się potrzeby kupującego? Kliknij i zobacz.
Co przemawia na korzyść instalacji fotowoltaiki w domu?
/
Co przemawia na korzyść instalacji fotowoltaiki w domu?
Chcesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 90%? Zobacz, czym jest fotowoltaika i dlaczego opłaca się ją mieć!