Szczepienia w firmach mają rozpocząć się w połowie maja. Powodzenie akcji zależy przede wszystkim od tego, czy koncerny produkujące szczepionki wywiążą się ze swoich zapewnień i dostarczona zostanie odpowiednia ilość szczepionek. Więcej dowiesz się w tym artykule.
W poniedziałek 26 kwietnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, zapowiedział rozpoczęcie akcji szczepień w zakładach pracy.
Szczepienia pracodawców, pracowników oraz ich rodzin mają być przeprowadzone w firmach po wcześniejszym zgłoszeniu zakładu pracy do systemu. Zapisy ruszą po długim weekendzie majowym, dokładnie 4 maja 2021 r.
Pilotażowe szczepienia w firmach mają rozpocząć się w poniedziałek 17 maja 2021 r. W pierwszym tygodniu akcji na szczepienia przeznaczone ma zostać ponad 100 tys. dawek. Od 1 czerwca z kolei będzie to około 300 tys. dawek szczepionki tygodniowo.
>> Zobacz też: Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?
Jakie warunki muszą być spełnione, aby zgłosić firmę do programu szczepień?
We wtorek 4 maja rusza rejestracja dla firm, które chcą wziąć udział w nowym programie szczepień i zorganizować je na swoim terenie. Warunkiem dołączenia jest co najmniej 300 chętnych pracowników lub pracowników wraz z rodzinami gotowych się zaszczepić. Formularz, za pomocą którego dokonać będzie można rejestracji, ma się pojawić 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
O kolejności organizacji akcji szczepień na terenie zakładu pracy będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Konkretne daty będą wyznaczone po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa.
Firmy namawiają swoich pracowników do szczepienia
Pracodawcom zależy na tym, aby personel ich firmy został zaszczepiony. A skoro warunkiem do udziału w rządowym programie szczepień jest zgłoszenie co najmniej 300 chętnych osób, pracodawcy szukają sposobów, aby przekonać niezdecydowanych do udziału w akcji. Niektóre firmy deklarują dodatkowe 500 zł dla każdego, kto zgłosi chęć przyjęcia szczepionki.