Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju

Szczepienia w firmach mają rozpocząć się w połowie maja. Powodzenie akcji zależy przede wszystkim od tego, czy koncerny produkujące szczepionki wywiążą się ze swoich zapewnień i dostarczona zostanie odpowiednia ilość szczepionek. Więcej dowiesz się w tym artykule.

W poniedziałek 26 kwietnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, zapowiedział rozpoczęcie akcji szczepień w zakładach pracy.

szczepionka na covid
Photo by Antonio Balasco/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images

Szczepienia pracodawców, pracowników oraz ich rodzin mają być przeprowadzone w firmach po wcześniejszym zgłoszeniu zakładu pracy do systemu. Zapisy ruszą po długim weekendzie majowym, dokładnie 4 maja 2021 r.

Pilotażowe szczepienia w firmach mają rozpocząć się w poniedziałek 17 maja 2021 r. W pierwszym tygodniu akcji na szczepienia przeznaczone ma zostać ponad 100 tys. dawek. Od 1 czerwca z kolei będzie to około 300 tys. dawek szczepionki tygodniowo. 

>> Zobacz też: Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby zgłosić firmę do programu szczepień?

We wtorek 4 maja rusza rejestracja dla firm, które chcą wziąć udział w nowym programie szczepień i zorganizować je na swoim terenie. Warunkiem dołączenia jest co najmniej 300 chętnych pracowników lub pracowników wraz z rodzinami gotowych się zaszczepić. Formularz, za pomocą którego dokonać będzie można rejestracji, ma się pojawić 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

O kolejności organizacji akcji szczepień na terenie zakładu pracy będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Konkretne daty będą wyznaczone po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa. 

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Firmy namawiają swoich pracowników do szczepienia

Pracodawcom zależy na tym, aby personel ich firmy został zaszczepiony. A skoro warunkiem do udziału w rządowym programie szczepień jest zgłoszenie co najmniej 300 chętnych osób, pracodawcy szukają sposobów, aby przekonać niezdecydowanych do udziału w akcji. Niektóre firmy deklarują dodatkowe 500 zł dla każdego, kto zgłosi chęć przyjęcia szczepionki.

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.